قوانین و مقررات سزامول

قوانین و مقررات سزامول

قوانین جمهوری اسلامی ایران

برای تمام مشتریان عزیز سایت سزامول، قابل ذکر است که تمامی فعالیت های این سایت تحت قوانین و شرایط جمهوری اسلامی ایران ، تجارت الکترونیک و حقوق مصرف کنندگان می باشد .

 

ارتباطات بین مشتری و سزامول

روش های ارتباط با مشتری در مجموعه سزامول شامل تماس تلفنی، ارسال ایمیل و ارسال پیامک می شود. در هر خرید شما از سایت سزامول، جزئیات مربوط به ارسال محصول توسط تماس تلفنی و یا ارسال پیامک به اطلاع شما خواهد رسید. همچنین اگر شما در خبرنامه سزامول عضو شوید ، هر بار که مطلبی جدید در سایت قرار می گیرد برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که شما می توانید به راحتی این عضویت در خبرنامه را لغو کنید در هر بار که ایمیل ارسال شود گزینه‌ای در پایین صفحه موجود می باشد که در مورد تمایل شما به دریافت خبرنامه سوال می‌کند و شما با پاسخ نه به این سوال می‌توانید عضویت خبرنامه را لغو کنید .

 

ایجاب و قبول سفارش

همانند محیط سنتی و فیزیکی، در محیط الکترونیکی نیز هرگونه معامله که انجام می‌گیرد، نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می‌باشد. طبق ماده 183 قانون مدنی، عقد یا قرار داد عبارتست "یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد برابری نمایند و مورد قبول آن‌ها باشد. بر همین اساس، قرار الکترونیکی نیز قراری است که از طریق‌ " داده پیام" منعقد می‌گردد. ایجاب به معنی پیشنهاد یک معامله به شخص دیگری می‌باشد، به نحوی که اگر این پیشنهاد مورد قبول واقع گردد، عقد منعقد می‌گردد. قبول نیز به معنای پذیرفتن و اعلام رضایت به ایجاب ایراز شده می‌باشد، بنابراین ایجاب و قبول به معنای عقد قرار داد می‌باشد، لذا هنگامی که مشتری سفارش خود را نهایی می‌کند، قرار داد منعقد شده و ملزم به پرداخت آن است.

 

روش‌های پرداخت

مشتریان در سراسر ایران می‌توانند وجه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند. (توجه داشته باشید که با توجه به عدم اتصال درگاه بانکی با IP خارج از ایران در صورت روشن بودن ابزار های تغییر IP باید آن را غیر فعال (خاموش) نمایید

 

روش‌های ارسال سفارش

سفارش‌ها در شهر تهران توسط پیک و در سایر مناطق توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به سراسر ایران ارسال می‌گردند.

 

مدت زمان تحویل سفارش

شهر تهران: مدت زمان تحویل سفارش در شهر تهران 2 الی 3 روز کاری با پیک می باشد.(پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی روز کاری محسوب نمیشود)

سایر مناطق: مدت زمان تحویل سفارش به شرکت پست جهت تحویل به به خارج از شهر تهران (تمام نقاط کشور) 2 الی 3 روز کاری می‌باشد.(پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی روز کاری محسوب نمیشود) و مدت زمان تحویل سفارش از ان به بعد بر اساس عملکرد شرکت پست و معمولا طی 5 الی 7 روز کاری است.

در زمان تخفیف گسترده محصولات همچون Black Friday، عید نوروز، روز زن و... به دلیل حجم بالای سفارش مدت زمان تحویل کالا به پیک یا شرکت پست تا 6 روز کاری می باشد.

تبصره: سفارش هایی که از تاریخ 22 اسفند الی 6 فروردین ثبت شوند با توجه به ترافیک پایان سال و تعطیلات ابتدای سال به ترتیب از 6 اسفند ارسال خواهند شد.

 

هزینه ارسال

هزینه ارسال برای سفارش های بالای 750000 تومان رایگان است و هزینه ارسال سفارش های زیر 750000 تومان مبلغ 30000 تومان است .

 

مسئولیت برگشت خوردن مرسوله از سوی پست

در صورتی که مرسوله ارسالی از سوی شرکت پست برگشت بخورد و این موضوع ناشی از عدم حضور گیرنده در آدرس باشد و یا اطلاعات درج شده از سوی کاربر برای آدرس غلط باشد مسئولیت آن بر عهده خریدار خواهد بود و در غیر این صورت بر عهده سزامول است.

 

مسئولیت اختلال در درگاه بانکی

در صورتی که به علت اختلال در درگاه بانک مبلغ از حساب کاربر کسر گردد اما به علت عدم ارسال پاسخ سیستم درگاه بانکی به فروشگاه اینترنتی سزامول (عدم واریز وجه به حساب سزامول) سفارش ناموفق شود، مسئولیت آن بر عهده درگاه بانکی است. بر اساس قوانین بانکی این مبلغ باید طی چند روز به حساب واریز کننده عودت داده شود و پیگیری آن باید از سیستم بانکی صورت گیرد.

 

شرایط ضمانت و بازگشت محصول

در صورتی که کالای ارسال شده دارای شکستگی یا کالای فرستاده شده مغایرت با محصول مورد نظر داشته باشد ، مشتریان عزیز قبل از استفاده از محصول، ضمن ارسال عکس از محصول دریافت شده و اطلاع مشکل خود به واحد پشتیبانی سزامول می‌توانند با عودت کالای ارسال شده یا پول خود را باز ستانند و یا اینکه فرصت دهند تا محصول مورد نظر در اولین فرصت برایشان ارسال شود و در صورت عودت محصول هزینه به مشتری پس داده میشود و فقط هزینه ارسال کسر خواهد شد. گفتنی است این مرجوعیت باید در طی 48 ساعت پس از خرید برای ساکنین تهران و در طی یک هفته برای باقی شهرها باشد. ضمانت بازگشت کالا یکی از خدماتی است که سزامول برای رفاه حال مشتریان خود در نظر گرفته است.

 

قوانین بخش نظرات

در سایت امکان بحث و قرار دادن نظر ، پیشنهادات و سوالات فراهم شده‌است. در این زمینه کاربران موظف هستد که از درج هرگونه مطالب غیر اخلاقی، سیاسی، افترا آمیزو تهدید کننده حریم خصوصی افراد به طرز جدی خودداری کنند. در غیر این صورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده ایشان خواهد بود و سزامول هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

 

حق مالکیت مادی و معنوی

کلیه محتوای سایت صرفا متعلق به فروشگاه سزامول بوده و هرگونه کپی‌برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز، غیر مجاز و پیگرد قانونی دارد.

 

جشنواره های تخفیف

مجموعه سزامول در ایام خاصی بعضی از محصولات خود را با کد تخفیف به فروش رساند. دقت شود که اعتبار هر کد تخفیف در زمان مشخص آن است و پس از پایان آن زمان، کد تخفیف دیگر قابل اجرا نخواهد بود.

 

قیمت گذاری

سزامول با حذف واسطه از معاملات سعی داشته که قیمت خود را برای رضایت مشتری، همیشه در سطح پایینی قرار دهد. به دلیل سیاست شرکت که مبتنی بر حفظ کیفیت است و با توجه به تغییر شرایط اقتصادی، ممکن است قیمت محصولات افزایش یابند. این قیمت‌ها در سایت درج می شوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرند..

 

قوانین سیستم دعوت از دوستان

قوانین سیستم دعوت از دوستان سزامول به طور مشروح در صفحه قوانین دعوت از دوستان آمده است.

 

لزوم آگاهی به قوانین

مشتری با دانش و آگاهی از این قوانین سفارش خود را انجام می‌دهد و لذا هرگونه ادعایی مبنی بر عدم اطلاع از قوانین فاقد وجاهت قانونی بوده و سزامول مسئولیتی در برابر آن ندارد..


ارسال نظر
نظرات کاربران
س
سونیا محمودی 9/25/2023 11:02:06 PM
محصولات با کیفیت عالی هستند.
0 0
س
سونیا محمودی کوهی 9/25/2023 11:03:51 PM
بسیار عالی
0 0
س
سونیا محمودی کوهی 9/25/2023 11:04:40 PM
بسیار عالی
0 0
ا
انسیه گودرزی 2/24/2024 5:15:15 PM
محصولات با کیفیت بالا و مقرون به صرفه
0 0